Bydlení pro Vás i Vaši rodinu...

Město Olomouc

Olomouc je statutární a univerzitní město v České republice, centrum Olomouckého kraje, metropole Hané a historická metropole celé Moravy. Ve městě o rozloze 10 336 ha žije zhruba 100 tisíc obyvatel a je tak šestým nejlidnatějším městem ČR. Užší aglomerace Olomouce dosahuje 110 tisíc obyvatel, velký územní celek olomoucké aglomerace má 480 tisíc obyvatel.

Pro svou atmosféru je Olomouc vyhledávaným střediskem mezinárodních konferencí a festivalů. Více než čtyřicetiletou tradici má Academia film Olomouc (AFO), mezinárodní festival dokumentárních filmů a videoprogramů. Koná se zde také jeden z nejvýznamnějších českých divadelních festivalů Divadelní Flora. Dále pak Flora Olomouc, mezinárodní výstava zaměřená na zahradnictví a pěstování rostlin s každoroční návštěvností okolo 80 000 návštěvníků. Oblíbený je také Podzimní festival duchovní hudby či Mezinárodní varhanní festival. Své fanoušky si již našly také mladší akce – květnový Beerfest i srpnový Flamenco festival.

Olomouc je známá svými historickými památkami, její historické jádro je městskou památkovou rezervací, která je po pražské druhá nejvýznamnější v Česku.

Městská část Nedvězí

Nedvězí- část města Olomouce leží ve vzdálenosti 5 km jihozápadně od historického centra Olomouce. K atraktivitě prostředí přispívá dostatečná vzdálenost od rušné městské zástavby a vyznačuje se dobrou dostupností do centra kulturního dění. Přesnou lokalitu naleznete zde.

lokalita1
lokalita2

Dostupná vybavenost

V obci jsou k dispozici dvě mateřské školky (jedna soukromá, zaměřená na výuku angličtiny), zrenovované fotbalové hřiště, restaurace, obchod, autobusová zastávka MHD. Velmi dobrá dostupnost na rychlostní komunikaci R46 a odtud na dálnici D1.

Dojezdové vzdálenosti služeb

shopping

Obchodní centrum

fakultka

Fakultní nemocnice

nadrazi

Centrum, vlakové a autobusové nádraží