Bydlení pro Vás i Vaši rodinu...

Katalog domů

Grafika domů je interaktivní, pro detail domu klikněte.

Standardy kvality

Elektroinstalace

Elektroinstalace bude provedena na míru přesně podle požadavků zákazníka. Ve standartu jsou přístroje v provedení ABB Tango, domácí videotelefon, rozvod STA, hromosvod a venkovní svítidla. Vývody pro osvětlení jsou připraveny pro standartní svítidla a osazeno klasickými vypínači. Na přání klienta je možno instalovat nástavbu na systém Xcomfort pro bezdrátové řízení elektroinstalace.

Novinkou pro Vás je „Osvětlení bez svítidel“Zpracování návrhu zajišťuje dodavatel HEIZ ELEKTRO pro naše klienty ZDARMA

Elektroinstalace
podlahovevytapeni

Podlahové vytápění

Elektrické podlahové vytápění je navrženo systémem inteligentního řízení teploty s dotykovou regulací. Termostaty obsahují WI-FI a je možno je ovládat chytrým telefonem.

Fotovoltaický systém

Inteligentní řešení střešních fotovoltaických elektráren pro vlastní spotřebu umožňuje snížit náklady na energie. Inteligentní řízení přebytků a přesměrování zbytkové energii do zásobníků energie (ohřev TUV, případně bateriový systém). Monitoring spotřeby pomocí chytrého telefonu je možný po instalaci monitorovacího zařízení do rozvaděče. V základní ceně je zajištěn ohřev teplé vody v kombinovaném ohřívači pomocí lokální FVE DC elektrárny. Na střeše budou osazeny FVE panely. Dále příprava pro rozšíření “ domácí elektrárny “ na zbytek domu.

Pro naše klienty je možno připravit dokumentaci pro dotační program „Zelená úsporám“ .

solarni_panely
rekuperace

Řízené větrání

Naše domy jsou ve standardu vybaveny rekuperačními výměníky tepla, které zajistí vytápění a neustálý přísun čerstvého vzduchu bez větrání s minimální energetickou ztrátou. Rekuperační jednotka zajistí úsporu energie, zvýší dávku čerstvého vzduchu v domě i bez větrání, zajistí konstantní vlhkost i v zimním období a odfiltruje venkovní prach. Definice je jednoduchá: rekuperace je zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu a následné předání tohoto tepla čerstvému chladnému vzduchu, který je tak přiváděn do obytných prostor již předehřátý. Systém řízeného (nuceného) větrání s rekuperací tepla se tak skládá ze dvou základních částí: rekuperační jednotky a vzduchotechnického potrubního rozvodu. Vedením o různých rozměrech, podle potřebného množství výměny vzduchu, je k rekuperační jednotce přiváděn čerstvý vzduch z vnějšího prostředí a od rekuperační jednotky se zároveň odvádí již vychlazený odpadní (v interiéru spotřebovaný) vzduch. Potrubím je „protkán“ obývací prostor tak, aby byla zajištěna dostatečná distribuce čerstvého vzduchu a současně také spolehlivý odtah vzduchu znehodnoceného (z prostor obývacího pokoje, kuchyně a jídelny). Po celé zimní období je čerstvý, ale chladný venkovní vzduch přihříván přes teplo-směnnou plochu výměníku teplem získaným z odpadního vzduchu, čímž dochází k výrazné úspoře energie na vytápění objektu. V letních měsících je tento efekt opačný, pomáhá objekt klimatizovat. Za jednoznačnou výhodu větracích systémů s rekuperací tepla se označuje zvýšení kvality vzduchu v obývaných prostorách. Faktem je, že naše domy a byty větráme nedostatečně, a to z různých důvodů. Velmi často jde o snahu neplýtvat teplem nebo omezit obtěžující hluk z ulice, ale může jít i o pouhé opomenutí. Každopádně jen málokterá z českých domácností, jež větrají přirozeným způsobem (tedy okny), by vyhověla hygienickým normám. Nucené větrání nejen přivádí dostatek čerstvého vzduchu, ale navíc je tento vzduch filtrovaný, zbavený prachu a případně i dalších alergenů. Tento způsob větrání se proto doporučuje zejména pro alergiky a lidi s dechovými potížemi.

Retenční nádrž

Retenční nádrže na dešťovou vodu se používají především k uchování vody pro účely zavlažování zahrady. Komplet je dodávaný včetně výkonného čerpadla.

Cena veřejně distribuované vody bude neustále stoupat a využití akumulované vody ať už pro údržbu zahrady, mytí aut či techniky bude stále více ekonomicky akceptovatelným řešením.

Při průměrném srážkovém úhrnu 660 mm za rok a při obvyklé ploše střechy cca 200 m2 bude možno při normovém koeficientu odtoku ze střechy (průměr = 0,95) akumulovat v retenční nádrži cca 120 m3 dešťové vody.

Nadrz

Harmonogram stavby

ATRIOVÉ DOMY NEDVĚZÍ je jedinečný projekt na výstavbu samostatně stojících rodinných domů. Aktuálně se celý projekt nachází v druhé etapě, která bude dokončena v červeneci 2017. Druhá Etapa je konečná fáze celého projektu a obsahuje dokončení příjezdové komunikace, včetně zařízení vnitřního vybavení domů přesně dle požadavků klienta. Jakmile si klient vybere vnitřní vybavení, dům bude připraven k nastěhování za 10 týdnů.

Půdorys domu